ماتریس پلیمر

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت
کانال شوفاژ ایران
استعلام قیمت
دریافت کاتالوگ

داکت اسپیلیت

داکت اسپیلیت

داکت اسپیلیت

داکت اسپیلیت

داکت اسپیلیت
داکت اسپیلیت
داکت اسپیلیت داکت اسپیلیت داکت اسپیلیت
داکت اسپیلیت
 1. داکت اسپلیت  امروزه یکی از رایج ترین سیستم های سرمایش و گرمایش محسوب شده که  از بارزترین ویژگی های این سیستم ، تهویه کلیه فضاها در یک واحد آپارتمان بصورت همزمان  با اجرای کانالها در بالای سقف کاذب می باشد .
   استفاده از داکت اسپلیت ها برای سرمایش و گرمایش آپارتمانهای مسکونی ، اداری ، برج ها ، ویلاها و ... کاملا مناسب می باشد .

  • داکت اسپلیت  متشکل از 2 بخش یونیت داخلی ( هواساز) و یونیت خارجی ( کندانسینگ یونیت ) می باشد که این 2 بخش توسط 2 لوله مسی به یکدیگر متصل شده و قادر به تامین هوای سرد و گرم و توزیع آن توسط کانال ها به اتاق ها یا سالن در هر واحد آپارتمانی (از بالای سقف کاذب) می باشد.


  •  مایع مبرد خنک شده  در کندانسور  از طریق لوله  مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا بصورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی منتقل می گردد. در کویل های یونیت داخلی گرمای هوای محیط داخلی توسط گاز مبرد درون کویل گرفته شده و هوای خنک شده توسط فن  (پنل داخلی ) به درون کانال رفت هوا منتقل می گردد .

 2. روش های تامین گرمایش در داکت اسپلیت ها :
  • کویل آب گرم :در ساختمان هایی که از داکت اسپلیت استفاده می نمایند ، رایج ترین روش تامین گرمایش که در 90 %  موارد، مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده از کویل آب گرم متناسب با ابعاد دهانه خروجی هر داکت اسپلیت می باشد .
  در زمستان آب گرم توسط سیستم حرارت مرکزی ساختمان ( موتور خانه ) و یا پکیج گرمایشی آن واحد تامین گردیده و با ورود به کویل آب گرم داکت اسپلیت  ، هوای گرم مورد نیاز آن  واحد را تامین می نماید. 

  • هیت پمپ : روش دیگرتامین گرما ،  استفاده از داکت اسپلیت هایی است که مجهز به سیستم هیت پمپ می باشند. هیت پمپ ها علاوه بر مصرف برق زیاد و ظرفیت گرمایش ناکافی در بسیاری از مناطق ، ممکن است در سرمای زیر صفر زمستان موجب یخ زدگی کندانسور گردند.

  • کویل برقی : استفاده از کویل برقی  در داکت اسپلیت ها بمنظور تامین گرمایش به ندرت اتفاق می افتد و مصرف برق بالایی را نیز بهمراه دارد. در این صورت جهت سیستم گرمایش نیازی به وجود آب گرم نمی باشد لذا از این مدل در فضاهایی که مجهز به لوله کشی گاز یا موتور خانه مرکزی نمی باشد ، استفاده می گردد.

 3. داکت اسپلیت عموما به جای چند اسپلیت در یک واحد مورد استفاده قرار می گیرد و کارشناسان این شرکت می توانند مناسبترین انتخاب از برندهای برتر را بر اساس شرایط فنی و اقتصادی در هر پروژه به شما سازندگان و انبوه سازان گرامی معرفی نمایند.

 4. معمولا هنگام برآورد اولیه ظرفیت سرمایش داکت اسپلیت مورد نیاز هر آپارتمان در شرایط آب و هوایی مانند تهران و در طبقات وسط ساختمان (که در معرض تابش نورخورشید به سقف در تابستان و سرمای سطح بام در زمستان نمی باشند) ،  به ازا هر 35 یا 40 متر مربع سطح کلی و ناخالص آپارتمان حدود یک تن تبرید (ظرفیت داکت اسپلیت) در نظر گرفته می شود( هر متر مربع فضای مفید حدود 400 btu/hr  ). بنابراین اگر متراژ هر یک از واحد های آپارتمان شما بیش از 120 متر مربع باشد ، بهتر است برای هر واحد دو دستگاه داکت اسپلیت مورد استفاده قرار گیرد .همچنین در نظر داشته باشید که هر BTU  12000  معادل یک تن تبرید می باشد.


نمايش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)
X