ماتریس پلیمر

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر
کانال شوفاژ ایران
استعلام قیمت
دریافت کاتالوگ

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر

رطوبت گیر
رطوبت گیر
رطوبت گیر رطوبت گیر رطوبت گیر
رطوبت گیر

رطوبت همیشه یکی از مهمترین عوامل فرسایش و خورندگی در محیط های مرطوب و از جمله در استخرها می باشد و همواره به خاطر تبخیر آب استخر و جکوزی در محیط استخر ایجاد میشود. دستگاه های رطوبت گیر استخر در ظرفیت های مختلفی همراه با کویل گرمایشی و بدون کویل گرمایشی ساخته و ارائه میگردند.
روش هاي رطوبت گيري :
به طور كلي رطوبت گيري از هوا به يكي از دو روش زير امكان پذير است:
رطوبت گيري با استفاده از نمك هاي جاذب رطوبت
رطوبت گيري با استفاده از سطوح سرد(سيستم هاي رطوبت گيري مكانيكي)
 لازم به ذکر است ، نمک هاي جذب رطوبت مانند سيليكات ها تمايل بسيار زيادي به جذب رطوبت دارند.اين نمك ها پس از جذب رطوبت به وضعيت اشباع رسيده و قابليت جذب خود را از دست مي دهند و براي استفاده مجدد بايد آنها را به نحوي احيا كرد.يكي از روش هاي احياي مواد جاذب رطوبت استفاده از تجهيزات متخلخل و گرمايش می باشد .
چرخ لانه زنبوري يكي از تجهيزات رطوبت گيري به شمار مي رود كه سطحي آغشته به سيليكاژل دارد.با قرار گيري اين وسيله در برابر مسير عبور هوا،رطوبت موجود در آن جذب مي شود.
اين چرخ كه از ورق هاي جاذب ودر ضخامت هاي مختلف ساخته مي شود ، به وسيله يك الكتروموتور به گردش در مي آيد و همزمان هواي مرطوب از ميان روزنه هاي آغشته به سيليكاژل آن عبور مي كند.
يكي از متداول ترين روش هاي رطوبت گيري در سيستم هاي تهويه مطبوع ،رطوبت گيري با استفاده از كوئل سرمايي است.در اين روش با عبور هواي مرطوب از روي كوئل سرد دستگاههاي هوا رسان يا كوئل هاي انبساط مستقيم مبرد رطوبت موجود در آن تقطير شده ودر عمل ، فرآيند رطوبت گيري رخ مي دهد.
يكي از كاربرد هاي سيستم هاي رطوبت گيري مکانیکی، استفاده از آن  در استخرهاي سرپوشيده است. مزيت عمده اين سيستم ها آن است كه گرماي نهان ومحسوس و گرماي توليد شده به واسطه كاركرد كمپرسور سيستم را مي توان در هر يك از بخش هاي مجموعه كه نياز به گرما دارد مورد استفاده قرار داد.
رطوبت گیر
دستگاهای رطوبت گیر استخر با انرژی الکتریکی کار کرده و شامل کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور بوده و به صورت یک پکیج کامل ساخته و با توجه به میزان درصد رطوبت نسبی و دمای محیط  و مساحت سالن استخر انتخاب میگردند و قادر به رطوبت گیری از محیط و تبدیل آن به آب مقطر و خروج از طریق drain می باشند.
دستگاه رطوبت گیر استخر با مکش هوای داخل سالن رطوبت را از هوا گرفته و هوای خشک را با دمای بیشتر (در نوع با کویل گرمایشی) یا با همان دمای محیط ( در نوع بدون کویل) وارد محیط استخر میکند.
بطور کلی اگر میزان رطوبت نسبی موجود در هوای استخر های سر پوشیده کمتر از %50 باشد (%RH) شناگر احساس سرما میکند (البته دمای هوای محیط استخر های سر پوشیده نیز  بر اساس نوع کاربری استخر باید حدود 25 تا 29 درجه سانتی گراد باشد) همچنین وجود رطوبت بیش از 60% در هوای محیط استخر ها به هیچ وجه توصیه نمی شود، بطوری که رطوبت بالاتر از 60% نه تنها موجب سلب آسایش شناگران در هنگام تنفس میشود بلکه در دراز مدت نیز صدمات زیادی به ساختمان و تجهیزات استخر وارد می نماید. اصولا هر گاه اختلاف دمای آب استخر یا جکوزی با هوای محیط بسته اطراف بیش از 2 تا 3 درجه سانتی گراد باشد ، عمل تبخیر آب و افزایش میزان رطوبت خصوصا از طرف جکوزی آب گرم در محیط بسته استخر آغاز می شود.
ویژگی هایی که دستگاه های رطوبت گیر استخر می بایستی داشته باشند به شرح زیر می باشد :
 بدنه ضد زنگ و مقاوم در برابر رطوبت
تنظیم مقدار رطوبت نسبی محیط
عملکرد به صورت خودکار و اتوماتیک
 کار کردن با صدای کم
 عدم نیاز به کانال کشی  
قیمت کلیه رطوبت گیرهای  استخر ارائه شده در شوفاژ ایران به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است . بطوریکه این قیمت ها نیز شامل بخش تضمین بهترین قیمت سایت شوفاژ ایران می باشد.(مراجعه کنید به بخش تضمین بهترین قیمت های سایت شوفاژ ایران)
در گروه رطوبت گیرهای  استخر سایت مرجع شوفاژ ایران ، اطلاعات و قیمت های انواع مدلهای رطوبت گیر های استخر از برند های معتبر ایرانی و خارجی با گارانتی اصلی جهت بررسی و خرید شما کاربران و کارفرمایان گرامی ارائه گردیده است .
دستگاه های رطوبت گیر استخر در ظرفیت های مختلفی همراه با کویل گرمایشی و بدون کویل گرمایشی ساخته و ارائه میشود.
به طور كلي رطوبت گيري از هوا به يكي از دو روش زير امكان پذير است:
رطوبت گيري با استفاده از نمك هاي جاذب رطوبت
رطوبت گيري با استفاده از سطوح سرد(سيستم هاي رطوبت گيري مكانيكي)
يكي از متداول ترين روش هاي رطوبت گيري در سيستم هاي تهويه مطبوع ،رطوبت گيري با استفاده از كوئل سرمايي است.در اين روش با عبور هواي مرطوب از روي كوئل سرد دستگاههاي هوا رسان يا كوئل هاي انبساط مستقيم مبرد رطوبت موجود در آن تقطير شده ودر عمل ، فرآيند رطوبت گيري رخ مي دهد. يكي از كاربرد هاي سيستم هاي رطوبت گيري مکانیکی، استفاده از آن  در استخرهاي سرپوشيده است. مزيت عمده اين سيستم ها آن است كه گرماي نهان ومحسوس و گرماي توليد شده به واسطه كاركرد كمپرسور سيستم را مي توان در هر يك از بخش هاي مجموعه كه نياز به گرما دارد مورد استفاده قرار داد. دستگاهای رطوبت گیر استخر با انرژی الکتریکی کار کرده و شامل کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور بوده و به صورت یک پکیج کامل ساخته و با توجه به میزان درصد رطوبت نسبی و دمای محیط  و مساحت سالن استخر انتخاب میگردند و قادر به رطوبت گیری از محیط و تبدیل آن به آب مقطر و خروج از طریق drain می باشند. دستگاه رطوبت گیر استخر با مکش هوای داخل سالن رطوبت را از هوا گرفته و هوای خشک را با دمای بیشتر (در نوع با کویل گرمایشی) یا با همان دمای محیط ( در نوع بدون کویل) وارد محیط استخر میکند. بطور کلی اگر میزان رطوبت نسبی موجود در هوای استخر های سر پوشیده کمتر از %50 باشد (%RH) شناگر احساس سرما میکند (البته دمای هوای محیط استخر های سر پوشیده نیز  بر اساس نوع کاربری استخر باید حدود 25 تا 29 درجه سانتی گراد باشد)
همچنین وجود رطوبت بیش از 60% در هوای محیط استخر ها به هیچ وجه توصیه نمی شود، بطوری که رطوبت بالاتر از 60% نه تنها موجب سلب آسایش شناگران در هنگام تنفس میشود بلکه در دراز مدت نیز صدمات زیادی به ساختمان و تجهیزات استخر وارد می نماید. اصولا هر گاه اختلاف دمای آب استخر یا جکوزی با هوای محیط بسته اطراف بیش از 2 تا 3 درجه سانتی گراد باشد ، عمل تبخیر آب و افزایش میزان رطوبت خصوصا از طرف جکوزی آب گرم در محیط بسته استخر آغاز می شوویژگی هایی که دستگاه های رطوبت گیر استخر می بایستی داشته باشند به شرح زیر می باشد : 
بدنه ضد زنگ و مقاوم در برابر رطوبت
تنظیم مقدار رطوبت نسبی محیط
عملکرد به صورت خودکار و اتوماتیک
 کار کردن با صدای کم
 عدم نیاز به کانال کشی ظرفیت و ابعاد آنها , دارای انواع خانگی , پزشکی و حتی صنعتی می باشد.نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)
X