ماتریس پلیمر

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما
کانال شوفاژ ایران
استعلام قیمت
دریافت کاتالوگ

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما

کنترل دما
کنترل دما
کنترل دما کنترل دما کنترل دما
کنترل دما
  • دماسنج یا ترمومتر گازی (gas thermometer)
   ترمومتر گازی شامل حبابی از جنس شیشه،چینی،کوارتز،پلاتین و... می باشد که (جنس حباب را بر اساس گستره دمایی که در دماسنج  بکار می رود انتخاب می کنند.)، حباب به وسیله یک لوله موئین به یک دماسنج یا ترمومتر جیوه ای متصل است.


  • دماسنج مقاومت الکتریکی (resistance tempuerture detectore)
   تجهیزات کنترل دما

   دماسنج های مقاومت الکتریکی شامل یک سیم بلند و ظریف است که معمولاً آن را به دور یک قاب نازک می پیچند تا از فشار ناشی از تغییر طول سیم که در اثر انقباض آن در موقع سرد شدن پیش می آید جلوگیری کند.گاهی سیم را به دور جسمی که اندازه گیری دمای آن مورد نظر است می پیچند یا در صورت امکان درون آن قرار می دهند.دماسنج مقاومتی پلاتین را می توان برای کارهای خیلی دقیق در گستره 253 تا 1000 درجه سانتی گراد بکار برد.

  • دماسنج کوارتزی (Quartz thermometer)دماسنج کوارتزی یک روش جدید و بسیار دقیق اندازه گیری دما است که بر مبنای حساسیت  فرکانس  تشدید کریستال کوارتز به تغییر دما استوار می باشد.گستره دمایی این دستگاه تقریباً  از 40- تا 230+ درجه سانتی گراد می باشد.

  • دماسنج کریستال مایع
   کنترل و اندازه گیری دما
  • دماسنج فیبر نوری
  • دماسنج پزشکی
  • دمانگارها
  • و...

 1.  ترموکوپل
  ترموکوپل

  ترموکوپل ها از دو فلز غیر همجنس تشکیل شده اند (مثل مس و آهن) که اگر محل اتصال آنها را حرارت دهیم ،در طرف دیگر آنها ولتاژی (EMS) تشکیل می شود که با دمای محل اتصال دو فلز ارتباط مستقیم دارد. 2. ترمیستور

  ترمیستور یک وسیله نیمه رسانا است که بر خلاف فلزات دارای ضریب دمای مقاومت منفی است، یعنی در اثر افزایش دما مقاومت الکتریکی آن کاهش می یابد.ترمیستور یک وسیله بسیار حساس است و انتظار میرود که با درجه بندی مناسب دارای عملکرد ثابتی (0.01 درجه سانتی گراد) باشد.یکی از ویژگی های جالب آن این است که می توان از آن به عنوان جبران کننده های مدارهای الکتریکی استفاده نمود.


 3.  دماسنج مادون قرمز
   
  دماسنج فروسرخ یا دماسنج مادون قرمز (infrared thermometer ) یا ترمومترهای IR برای اندازه گیری دقیق دمابصورت غیر تماسی و در رنج دمایی گسترده ای به کار می روند. 


 4. پیرومتر (peyrometer)
  پیرومتر یک وسیله اندازه گیری دما از نوع non-contact  است که تابش گرمایی را اندازه گیری میکند.
 5. ترمومترهای بی متالیک

  فلزات در ترمومترهای بی متالیک طوری انتخاب می شوند که ضریب انبساط طولی یکی بیش از دیگری است و چنان که یکطرف این زوج فلز در یک نقطه ثابت نگه داشته شوند ، به هنگام افزایش دما ، اختلاف میزان افزایش طول دو فلز باعث خم شدن زوج می شود که این حرکات مکانیکی باعث به حرکت درآوردن عقربه ترمومتر می گردد.نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)
X