ماتریس پلیمر

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر
کانال شوفاژ ایران
استعلام قیمت
دریافت کاتالوگ

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر

مینی چیلر
مینی چیلر
مینی چیلر مینی چیلر مینی چیلر
مینی چیلر
 1. ميني چيلر: مینی چیلر یا چيلر آپارتمانی در اصل چيلرهاي هوایی كوچک و کم صدایی هستند که دارای ظرفیت کمتر از  20 تن تبرید بوده و  براي آپارتمانها، ویلاها و ساختمان هايي كه ميخواهند سرمايش و حتي گرمايش مستقلي داشته باشند و مشكلات مربوط به موتورخانه مركزي را تحمل نكنند به كار مي رود.
 2. مينی چيلر ها که سیکل تبرید آنها بر اساس ظرفیت دارای یک یا چند کمپرسور اسکرال  و با یک یا چند مدار می باشد معمولاً در تراس یا پشت بام ساختمان نصب می شوند و با خنك كردن آب در اواپراتور آنرا به داخل ساختمان منتقل کرده و اين آب با جریان در کویل فن كويل ها ، سرمایش مورد نظر هریک از فضاهای داخلی ساختمان را تامین می نماید.
 3. از مزایای استفاده از مینی چیلر ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • دو فصل بودن سیستم مینی چیلر
  • استقلال کامل هزینه تهویه مطبوع واحدها از یکديگر
  • عدم و جود سر و صدای حرکت باد بدليل حذف کانال در مینی چیلر
  • استهلاک، لرزش و صدای کمتر و همچنین طول عمر بالا  به دلیل تعداد کم قطعات متحرک
  • قابلیت قرارگیری در فضای آزاد مثل  سطح پشت بام یا تراس
  • عدم نیاز به فضای نصب زیاد بدلیل ابعاد و وزن بسیار پایین
  • ضریب اطمینان بالا، قابلیت تامین تناژ پایین، مصرف پایین برق
  • تعمیر و نگهداری آسان و هزینه نگهداری بسیار پایین
  • قابلیت کارکرد در مناطق خشک و حاره ای
  • عدم نیاز به برج خنک کننده در سیستم مینی چیلر
  • عدم یخ زدگی به دلیل استفاده از اواپراتور صفحه ای از جنس استنلس استیل
  • استقلال دمای اتاق ها از یکدیگر
  • عدم انتقال صدای اتاق ها به یکدیگر
 4. مینی چیلرها با وجود اینکه نسبت به سيستمهای داکت اسپلیت دارای هزینه اولیه بالاتری می باشند ولی بعلت راندمان بالاتر دستگاه، در عمل این هزینه اولیه در کمترین زمان جبران می گردد.
 5. مینی چیلر ها معمولاً چیلر های هواخنک با ابعاد و ظرفیت کوچک تر هستند که عملکرد آنها به این صورت است:
  گاز مبرد توسط کمپرسور مینی چیلر های هوایی فشرده می گردد. گاز متراکم شده با فشار و دمای بالا  وارد کندانسور شده و توسط آب یا هوای محیط خنک شده و به صورت مایع در می آید و این مایع مبرد با عبور از شیر انبساط (Expansion Valve) یا لوله موئین که کار آن شکستن فشار مایع می باشد در دمایی پائین قرار می گیرد تا بتواند پس از ورود به کویل اواپراتور گرمای آب داخل  اواپراتور را جذب نماید . به دلیل فشار کمتر اواپراتور نسبت به کندانسور ، مایع مبرد تبخیر می شود که گرمای مورد نیاز این عمل تبخیر از آب جریان یافته سیستم تهویه مطبوع درون  اواپراتور تامین می شود ، در نتیجه آب سیستم تبرید درون اواپراتور سرد می گردد و سپس توسط سیستم پمپ های سیرکولاتور به کویل آب سرد فن کویل ها و هواساز ها جهت ایجاد هوای خنک در محل مورد نظر منتقل می شود .
  پس از این فرآیند مجددا با مکش کمپرسور گاز ناشی از تبخیر، به سمت کمپرسور حرکت نموده  و این سیکل ادامه می یابد.

  مینی چیلر
 6.  اواپراتور یا مبدل حرارتی مینی چیلرها که در دو نوع  پوسته – لوله ای و صفحه ای موجود است ، وظیفه خنک کردن آب در مدار برودتی ساختمان را برعهده دارد. به این ترتیب که در اواپراتور لوله های گاز مبرد و لوله های آب مدار برودتی قرار دارند و طی جریان تبخیر مایع برودتی و دریافت گرما توسط گاز ، آب سیستم خنک می شود و در صورت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک ، موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد می شود. اساس عملکرد این نوع مبدل به این شکل است که از دو جهت مخالف سیال سرد و گرم وارد مبدل می شوند. سیالات وارد شده به صورت یکی در میان بین صفحات فلزی جریان می یابند و با یکدیگر تبادل گرما می کنند.
   
  مینی چیلر

 7. کمپرسورها در مینی چیلرهای تراکمی از نوع اسکرال می باشند. مینی چیلرها در ظرفیت های پائین و برای یک واحد مسکونی استفاده شده و نیروی محرکه در مینی چیلرها از برق شهری یک و سه فاز تامین می شود.
  مینی چیلر


 8. کندانسور هوایی در مینی چیلرها از تعدادی کویل مسی همراه با فین های عموماً  آلومینیومی تشکیل شده است که توسط فن های آکسیال بزرگ ، این عملیات خنک کنندگی انجام می پذیرد.
   
 9. بعضي ميني چيلرها كه گرمايشي نيز مي باشند (دارای  Heat pump) مي توانند آب گرم مورد نياز فن كويل ها در زمستان را نيز فراهم نمايند.
   
  مینی چیلر


 10. بطور کلی کارشناسان تاسیسات برای محاسبه ظرفیت چیلر مورد نیاز هر پروژه که بر مبنای محاسبه دقیق ظرفیت بار برودتی کل انجام می گردد، علاوه بر محاسبه پارامترهایی مانند شرایط جغرافیایی(Ambient Temperatur ) و دمای طرح خارج تابستان ، ارتفاع از سطح دریا ، رطوبت نسبی هوا ، نوع کاربری ساختمان (دمای طرح داخل) ، نوع مصالح به کار رفته و اجرای نمای ساختمان ، جهت قرارگیری ساختمان نسبت به زاویه تابش خورشید ، تعداد طبقات و سطح زیر بنای ساختمان ،تعداد نفرات و تجهیزات کوچک و بزرگ الکتریکی داخل ساختمان و ... ، به حجم آب سرد مورد نیاز و ضرایب اطمینان کافی در عملکرد چیلر توجه می نمایند. اما چنانچه مایل به استفاده از امکان محاسبه سر انگشتی (فاز 1) چیلر مورد نیاز ساختمان های مسکونی و اداری در شرایط آب و هوایی مانند تهران باشید ،  می توانید به ازای هر 100 متر مربع از ساختمان بطور تقریبی ظرفیت نامی 4 تن تبرید را در نظر بگیرید .
   
 11. استفاده از مینی چیلر همراه با فن کویل علاوه بر مزایای عدیده زیر این امکان را فراهم می آورد تا در هنگام تغییر فصل در پائیز یا بهار که ممکن است تعدادی از ساکنین تمایل به استفاده از سیستم گرمایی و تعدادی تمایل به استفاده از سیستم سرمایی داشته باشند ، هر واحد آپارتمان قادر به انتخاب و اعمال سلیقه شخصی خود در تامین دمای هوای مطلوب در واحد خود باشد.

 12. همچنین با نصب مینی چیلر در ساختمان های قدیمی که چیلر مرکزی آنها از کار افتاده و یا از راندمان مطلوب برخوردار نیست ، دیگر نیازی به نصب و استفاده از سایر تجهیزات گران قیمت تهویه مطبوع نمی باشد زیرا از آنجا که فن کویل ها و شبکه لوله کشی از قبل درون ساختمان وجود دارند با نصب مینی چیلر میتوان سرمایش مطبوع و مورد نظر را بدست آورد.

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.

X